I.v.m. de coronavirus is deze bijeenkomst voorlopig uitgesteld!
Op 2 april organiseert De Slinger Utrecht een bijeenkomst over cyberwarfare, hacking, desinformatie, elections, privacy, ransomware, cybersecurity en security awareness.
Het strijdtoneel van de 21ste eeuw verschuift meer en meer naar cyber. Cyberwarfare en cybersecurity staan centraal in de nieuwe generatie sociaalpolitieke, economische en militaire uitdagingen. Bijvoorbeeld fake news als hedendaagse vorm van propaganda en het darkweb als anonieme marktplaats voor wapens, staatsgeheimen en verkiezingsbeïnvloeding. Anonieme DDoS-aanvallen die de infrastructuur van banken, belastingdienst en overheid platleggen, en ransomware als gijzelnemer van de Rotterdamse haven, ziekenhuizen en universiteiten wereldwijd.
Nieuws van de laatste maanden:
* de Citrix-kwetsbaarheid heeft bij veel organisaties een grote impact gehad.
de makers van Maze-ransomware voeren druk uit op slachtoffers die weigeren te betalen door gestolen data te lekken.
verschillende ernstige kwetsbaarheden in Microsoft-producten
De Universiteit Maastricht is slachtoffer geworden van ransomware
Het Ministerie van defensie is verantwoordelijk voor onze territoriale veiligheid die onze fysieke, economische, ecologische veiligheid moet beschermen. Deze territoriale veiligheid staat of valt bij de digitale veiligheid in onze samenleving. Paul Ducheine komt ons vertellen hoe het Ministerie van Defensie daaraan werkt.
Wat betekent het voor jouw bedrijf/organisatie als onze digitale veiligheid niet gewaarborgd wordt?
Programma:
16.00 - 16.30 uur - Ontvangst
16.30 - 17.00 uur - "Cyberoperaties en vitale belangen", prof.dr P.Ducheine
17.00 - 17.30 uur - "Kijk eens in de spiegel", M. Timmerman
17.30 - 18.00 uur - Vragenrondje en dsicussie
18.00 - 19.00 uur - Borrel en stamppot
Info sprekers:
- Professor dr. Paul Ducheine, hoogleraar Cyberoperaties en brigade-generaal van de Militair Juridische Dienst
- Maarten Timmerman, psycholoog, mede-oprichter Awareways, security awareness